Rozstrzygnięcie konkursu Zbiórka Makulatury na terenie
Miasta Mielca 2026

Z przyjemnością informujemy, że zakończył się konkurs „Zbiórka Makulatury na terenie Miasta Mielca 2026”, w którym uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem oraz troską
o środowisko. Dzięki wspólnym działaniom udało się zebrać 22,122 Mg makulatury.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególne wyróżnienia kierujemy do laureatów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki.

Szczegóły w załączniku poniżej

MPGK Mielec realizuje ważną dla mieszkańców inwestycję!

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Mielcu realizuje inwestycję, która zagwarantuje mieszkańcom stabilne dostawy wody o najwyższych parametrach.

Projekt „Poprawa gospodarki wodnej na terenie Gminy Miejskiej Mielec” jest realizowany w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko (FEnIKS) 2021–2027. Jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Najważniejsze informacje o projekcie:

  • Planowany całkowity koszt realizacji projektu: 10 105 165,19 zł
  • Maksymalna kwota wydatków kwalifikowanych: 8 288 510,19 zł
  • Dofinansowanie unijne pokrywa 69% kosztów kwalifikowanych inwestycji
  • Maksymalna wysokość dofinansowania z Funduszy Europejskich: 5 719 072,03 zł

Zakres realizowanych prac

Projekt obejmuje dwa główne zadania inwestycyjne, które zakładają kompleksowe prace budowlane i technologiczne.

Zadanie 1: Modernizacja trzech komór filtracyjnych filtrów węglowych na Stacji Uzdatniania Wody (SUW) w Mielcu

W ramach zadania wykonane zostaną m.in.:

  • wymiana wyeksploatowanych drenaży w trzech komorach filtracyjnych,
  • zasypanie komór nowym złożem z węgla aktywnego,
  • budowa oraz modernizacja nowych rurociągów technologicznych o różnej średnicy,
  • montaż nowej armatury oraz instalacji automatyki kontrolno-pomiarowej (AKPiA),
  • przeprowadzenie testów i uruchomienie zmodernizowanego systemu filtrów.

Zadanie 2: Remont sieci wodociągowej przy ul. Żeromskiego,

W ramach zadania wykonane zostaną m.in.:

  • wymiana starego wodociągu z rur azbestocementowych z 1967 roku,
  • zastąpienie go nowoczesnym rurociągiem z rur PEHD na odcinku około 100 metrów.

Kto skorzysta na inwestycji?

Głównymi beneficjentami będą mieszkańcy aglomeracji Mielec - zarówno odbiorcy z gospodarstw domowych, jak i odbiorcy hurtowi. Udoskonalony system zaopatrzenia w wodę będzie docelowo obsługiwał 56 168 osób.

Cele projektu

Inwestycja jest naturalną kontynuacją działań porządkujących gospodarkę wodociągową i wpisuje się w szersze programy unijne i krajowe.

Jej główne cele to:

  • zniwelowanie braków w infrastrukturze,
  • podniesienie jakości świadczonych usług,
  • ograniczenie strat wody,
  • utrzymanie wysokiej i stabilnej jakości uzdatnionej wody dostarczanej mieszkańcom.

Projekt zakłada osiągnięcie parametrów wody zgodnych z wymaganiami prawnymi określonymi przez Ministra Zdrowia oraz realizuje założenia programu FEnIKS w zakresie wspierania dostępu do wody i prowadzenia zrównoważonej gospodarki wodnej.

Efekty inwestycji

Dzięki realizacji projektu lokalna infrastruktura stanie się bardziej wydajna, bezpieczna i przyjazna dla środowiska. Efekty:

  • wydajność zmodernizowanego bloku trzech filtrów węglowych wzrośnie i ustabilizuje się na poziomie 500 m³/h
  • system filtrów zyska rezerwę, technologiczną na wypadek awarii lub remontu,
  • z użytkowania zostaną trwale wyeliminowane rury azbestocementowe, co ochroni wodę i środowisko przed szkodliwymi substancjami.

W ramach wskaźników rezultatu:

  • przebudowana zostanie 1 stacja uzdatniania wody,
  • długość zmodernizowanej sieci wodociągowej wyniesie 0,1 km.

#FunduszeUE
#FunduszeEuropejskie 

 

Zmiany w wystawianiu faktur – ważne informacje dla firm

Szanowni Państwo,

Z dniem 1 kwietnia 2026 roku, MPGK Sp. z o.o. będzie zobowiązana do wystawiania faktur dla firm za pośrednictwem Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF).

Co to oznacza dla Państwa?

  • Nowe zasady: Dotychczasowe ustalenia dotyczące przesyłania faktur stracą ważność, z wyjątkiem sytuacji awaryjnych. Oznacza to, że faktury będą teraz wystawiane przez system KSeF, a my nie będziemy już wysyłać faktur w tradycyjnej formie.

  • Załączniki do faktur: Będą one nadal przesyłane na adres e-mail, który wskazali Państwo w formularzu dotyczącym przesyłania faktur drogą elektroniczną.

  • Faktury dla osób fizycznych: Zasady wystawiania i przesyłania faktur dla osób fizycznych pozostaną bez zmian.

Zmiany od 1 lutego 2026 r.

Od dnia 1 lutego 2026 r. zaczęliśmy odbierać faktury z KSeF. Jeśli będzie konieczność dołączenia załączników (np. protokołów, zestawień itp.), prosimy przesyłać je na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Prosimy, aby nie przesyłać faktur ustrukturyzowanych na dotychczasowy adres e-mail, ponieważ będą one pobierane bezpośrednio z systemu KSeF.

Prosimy dostawców towarów i usług o nie przesyłanie innymi kanałami (email, e-Doręczenie, papier) faktur wystawionych nam w KSeF. 

Nasze systemy IT odbierają faktury zakupowe z KSeF automatycznie kilka razy na dobę każdego dnia.

Weryfikacja danych

Z uwagi na nadchodzące zmiany, prosimy o sprawdzenie poprawności danych na aktualnych fakturach. Jeśli zauważą Państwo jakiekolwiek niezgodności, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta MPGK lub wysłanie wiadomości na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dziękujemy za współpracę i prosimy o bieżące monitorowanie zmian!

Rusza konkurs „Zbiórka makulatury na terenie Mielca”!

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Mielcu wraz z Zakładem Utylizacji Odpadów Komunalnych Sp. z o.o. w Mielcu zapraszają wszystkie szkoły z terenu miasta do udziału w ekologicznej akcji, której celem jest promowanie właściwej gospodarki odpadami oraz kształtowanie prośrodowiskowych postaw wśród dzieci i młodzieży.

Konkurs objęty jest Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Mielca.


Plakat konkursu

Terminy

  • Start konkursu: 9 lutego 2026 r.
  • Zakończenie zbiórki: 10 kwietnia 2026 r.

Jak wziąć udział?

Szkoły zainteresowane przystąpieniem do konkursu przesyłają Deklarację udziału (Załącznik nr 1 do Regulaminu) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jak zgłosić odbiór makulatury?

Odbiór zgłaszamy telefonicznie:
17 58 20 590
17 58 20 503

Co zaliczamy do makulatury?

  • papier
  • tekturę
  • książki
  • zeszyty
  • zapisane lub zadrukowane kartki
  • gazety i czasopisma
  • opakowania papierowe i tekturowe

Do makulatury nie zaliczamy:

  • kartonów po mleku i sokach
  • papierowych opakowań z domieszką innych tworzyw
  • foliowanych okładek podręczników i ćwiczeń
  • kalki, papieru przebitkowego
  • tapet
  • papieru tłustego, silnie zabrudzonego, powleczonego folią

Cele konkursu

  • edukacja dzieci i młodzieży w zakresie właściwego postępowania z odpadami komunalnymi,
  • promowanie postaw proekologicznych poprzez wspólne działania na rzecz selektywnej zbiórki makulatury,
  • rozwijanie poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne,
  • promowanie lokalnych akcji ekologicznych.

Atrakcyjne nagrody

Dla szkół (pomoce dydaktyczne, wyposażenie sal):

  • I miejsce: 2 000 zł
  • II miejsce: 1 500 zł
  • III miejsce: 1 000 zł

Dla klas – dofinansowanie wycieczek:

  • I miejsce: 5 000 zł
  • II miejsce: 4 000 zł
  • III miejsce: 3 000 zł

Dlaczego warto?

To doskonała okazja, aby połączyć edukację ekologiczną z praktycznym działaniem oraz zaangażowaniem całej społeczności szkolnej. Zbiórka makulatury to prosta czynność, która realnie wpływa na ochronę środowiska, a jednocześnie pozwala zawalczyć o cenne nagrody dla szkoły i poszczególnych klas.


Zapraszamy wszystkie mieleckie szkoły do udziału w konkursie.
Regulamin dostępny jest poniżej.

 

ODBIÓR CHOINEK

Informujemy, że w dniach od 26.01.2026 do 30.01.2026 r. nastąpi odbiór żywych choinek

z zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej.

Harmonogram odbioru w załączniku

Poprawa gospodarki wodnej na terenie Gminy Miejskiej Mielec

W dniu 11-12-2025 r., w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie podpisaliśmy Umowę o dofinansowanie Projektu „Poprawa gospodarki wodnej na terenie Gminy Miejskiej Mielec”. Umowa została zawarta w ramach działania FENX.02.05 Woda do spożycia, priorytetu FENX.02 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z EFRR programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021–2027. Planowany całkowity koszt realizacji Projektu wynosi 10 105 169,19 zł, z czego maksymalna kwota wydatków kwalifikowanych to 8 288 510,19 zł. Dofinansowanie obejmuje 69% kosztów kwalifikowanych i wynosi nie więcej niż 5 719 072,03 zł. Realizacja projektu pozwoli nam jeszcze skuteczniej dbać o jakość i bezpieczeństwo mieleckiej wody oraz rozwijać nowoczesną infrastrukturę wodociągową dla mieszkańców.

Na zdj.:
Robert Markiewicz, Dyrektor
Departamentu Adaptacji do Zmian Klimatu (Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej), Robert Gajda, Wiceprezes Zarządu
(Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej) i opiekun projektu Jagoda Karpińska oraz Prezes Zarządu MPGK Wiesław Ciężadło i Wiceprezes Zarządu Janusz Paruzel.

INFORMACJA

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o., jako Beneficjent projektu „Poprawa gospodarki wodnej na terenie gminy miejskiej Mielec” realizowanego w ramach działania FENX.02.05. Woda do spożycia z EFRR programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, informuje o funkcjonowaniu mechanizmu umożliwiającego sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych.

Mechanizm ten został opracowany i udostępniony przez Instytucję Zarządzającą i stanowi narzędzie informatyczne umożliwiające przekazywanie informacji o podejrzeniu wystąpienia nieprawidłowości lub nadużycia finansowego w szczególności poprzez:

  1. specjalny adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  2. formularz internetowy e-Nieprawidłowości, dostępny na stronie https://www.feniks.gov.pl/strony/dowiedz-sie-wiecej-o-programie/zglaszanie-nieprawidlowosci/

Ponadto, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. informuje o możliwości zgłaszania do IZ, IP lub Instytucji Wdrażającej podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z KPON lub KPP. Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności Projektu z postanowieniami KPP lub KPON mogą przekazywać osoby fizyczne (uczestnicy projektu lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu funduszy Unii Europejskiej, strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje), za pomocą (zgłoszenie w każdej z poniższych form odnosi takie skutki, jakby było przekazane w formie pisemnej):

  1. poczty tradycyjnej - w postaci przesyłki listowej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub Ministerstwo Klimatu i Środowiska, ul. Wawelska 52/54, 00-922 Warszawa lub Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ul. Konstruktorska 3A, 02-673 Warszawa,
  2. skrzynki nadawczej e-PUAP Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej lub Ministerstwa Klimatu i Środowiska lub Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub z wykorzystaniem publicznej usługi rejestrowanego doręczenia elektronicznego lub publicznej usługi hybrydowej, o których mowa w ustawie z dnia 18 listopada 2020 r. o doręczeniach elektronicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1045, z późn. zm.),
  3. formularza internetowego e-Nieprawidłowości, dostępnego na stronie www.feniks.gov.pl,
  4. mechanizmu sygnalistycznego rozumianego jako dedykowany adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
  5. doręczenia osobistego do kancelarii Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub kancelarii Ministerstwa Klimatu i Środowiska, ul. Wawelska 52/54, 00-922 Warszawa lub kancelarii Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ul. Konstruktorska 3A, 02-673 Warszawa.

 

KOMUNIKAT

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spólka z o.o.
Zaklad Wodociągów i Kanalizacji w Mielcu
 

informuje, że trwają już prace związane z modernizacją pompowni wysokiego tłoczenia. To ważna inwestycja, która poprawi bezpieczeństwo i niezawodność dostaw wody dla całego miasta. Na obecnym etapie roboty nie wymagają jeszcze wstrzymania dostaw wody. 

Przypominamy jednak o planowanym wyłączeniu wody dla całego Mielca: noc z 6 na 7 grudnia od godz. 23:00 (sobota) do godz. 8:00 (niedziela) wyłączenie jest niezbędne, by bezpiecznie przeprowadzić kluczowe czynności modernizacyjne. Prosimy o wcześniejsze zabezpieczenie niezbędnej ilości wody na ten czas. Dziękujemy za zrozumienie i cierpliwość. Pracujemy po to, by system wodociągowy Mielca był jeszcze sprawniejszy i bardziej niezawodny. 

 

 

Jesteś tutaj: Home

Nasza strona stosuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień ciasteczek oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień. Aby dowiedzieć się więcej czym są cookies i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

Akceptuję cookies

EU Cookie Directive Module Information