- Szczegóły
- Opublikowano: 17 kwiecień 2026
Rozstrzygnięcie konkursu Zbiórka Makulatury na terenie
Miasta Mielca 2026
Z przyjemnością informujemy, że zakończył się konkurs „Zbiórka Makulatury na terenie Miasta Mielca 2026”, w którym uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem oraz troską
o środowisko. Dzięki wspólnym działaniom udało się zebrać 22,122 Mg makulatury.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególne wyróżnienia kierujemy do laureatów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki.
Szczegóły w załączniku poniżej
- Szczegóły
- Opublikowano: 23 marzec 2026
MPGK Mielec realizuje ważną dla mieszkańców inwestycję!
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Mielcu realizuje inwestycję, która zagwarantuje mieszkańcom stabilne dostawy wody o najwyższych parametrach.
Projekt „Poprawa gospodarki wodnej na terenie Gminy Miejskiej Mielec” jest realizowany w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko (FEnIKS) 2021–2027. Jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Najważniejsze informacje o projekcie:
- Planowany całkowity koszt realizacji projektu: 10 105 165,19 zł
- Maksymalna kwota wydatków kwalifikowanych: 8 288 510,19 zł
- Dofinansowanie unijne pokrywa 69% kosztów kwalifikowanych inwestycji
- Maksymalna wysokość dofinansowania z Funduszy Europejskich: 5 719 072,03 zł
Zakres realizowanych prac
Projekt obejmuje dwa główne zadania inwestycyjne, które zakładają kompleksowe prace budowlane i technologiczne.
Zadanie 1: Modernizacja trzech komór filtracyjnych filtrów węglowych na Stacji Uzdatniania Wody (SUW) w Mielcu
W ramach zadania wykonane zostaną m.in.:
- wymiana wyeksploatowanych drenaży w trzech komorach filtracyjnych,
- zasypanie komór nowym złożem z węgla aktywnego,
- budowa oraz modernizacja nowych rurociągów technologicznych o różnej średnicy,
- montaż nowej armatury oraz instalacji automatyki kontrolno-pomiarowej (AKPiA),
- przeprowadzenie testów i uruchomienie zmodernizowanego systemu filtrów.
Zadanie 2: Remont sieci wodociągowej przy ul. Żeromskiego,
W ramach zadania wykonane zostaną m.in.:
- wymiana starego wodociągu z rur azbestocementowych z 1967 roku,
- zastąpienie go nowoczesnym rurociągiem z rur PEHD na odcinku około 100 metrów.
Kto skorzysta na inwestycji?
Głównymi beneficjentami będą mieszkańcy aglomeracji Mielec - zarówno odbiorcy z gospodarstw domowych, jak i odbiorcy hurtowi. Udoskonalony system zaopatrzenia w wodę będzie docelowo obsługiwał 56 168 osób.
Cele projektu
Inwestycja jest naturalną kontynuacją działań porządkujących gospodarkę wodociągową i wpisuje się w szersze programy unijne i krajowe.
Jej główne cele to:
- zniwelowanie braków w infrastrukturze,
- podniesienie jakości świadczonych usług,
- ograniczenie strat wody,
- utrzymanie wysokiej i stabilnej jakości uzdatnionej wody dostarczanej mieszkańcom.
Projekt zakłada osiągnięcie parametrów wody zgodnych z wymaganiami prawnymi określonymi przez Ministra Zdrowia oraz realizuje założenia programu FEnIKS w zakresie wspierania dostępu do wody i prowadzenia zrównoważonej gospodarki wodnej.
Efekty inwestycji
Dzięki realizacji projektu lokalna infrastruktura stanie się bardziej wydajna, bezpieczna i przyjazna dla środowiska. Efekty:
- wydajność zmodernizowanego bloku trzech filtrów węglowych wzrośnie i ustabilizuje się na poziomie 500 m³/h
- system filtrów zyska rezerwę, technologiczną na wypadek awarii lub remontu,
- z użytkowania zostaną trwale wyeliminowane rury azbestocementowe, co ochroni wodę i środowisko przed szkodliwymi substancjami.
W ramach wskaźników rezultatu:
- przebudowana zostanie 1 stacja uzdatniania wody,
- długość zmodernizowanej sieci wodociągowej wyniesie 0,1 km.
#FunduszeUE
#FunduszeEuropejskie
- Szczegóły
- Opublikowano: 10 luty 2026
Zmiany w wystawianiu faktur – ważne informacje dla firm
Szanowni Państwo,
Z dniem 1 kwietnia 2026 roku, MPGK Sp. z o.o. będzie zobowiązana do wystawiania faktur dla firm za pośrednictwem Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF).
Co to oznacza dla Państwa?
-
Nowe zasady: Dotychczasowe ustalenia dotyczące przesyłania faktur stracą ważność, z wyjątkiem sytuacji awaryjnych. Oznacza to, że faktury będą teraz wystawiane przez system KSeF, a my nie będziemy już wysyłać faktur w tradycyjnej formie.
-
Załączniki do faktur: Będą one nadal przesyłane na adres e-mail, który wskazali Państwo w formularzu dotyczącym przesyłania faktur drogą elektroniczną.
-
Faktury dla osób fizycznych: Zasady wystawiania i przesyłania faktur dla osób fizycznych pozostaną bez zmian.
Zmiany od 1 lutego 2026 r.
Od dnia 1 lutego 2026 r. zaczęliśmy odbierać faktury z KSeF. Jeśli będzie konieczność dołączenia załączników (np. protokołów, zestawień itp.), prosimy przesyłać je na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Prosimy, aby nie przesyłać faktur ustrukturyzowanych na dotychczasowy adres e-mail, ponieważ będą one pobierane bezpośrednio z systemu KSeF.
Prosimy dostawców towarów i usług o nie przesyłanie innymi kanałami (email, e-Doręczenie, papier) faktur wystawionych nam w KSeF.
Nasze systemy IT odbierają faktury zakupowe z KSeF automatycznie kilka razy na dobę każdego dnia.
Weryfikacja danych
Z uwagi na nadchodzące zmiany, prosimy o sprawdzenie poprawności danych na aktualnych fakturach. Jeśli zauważą Państwo jakiekolwiek niezgodności, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta MPGK lub wysłanie wiadomości na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Dziękujemy za współpracę i prosimy o bieżące monitorowanie zmian!
- Szczegóły
- Opublikowano: 03 luty 2026
Rusza konkurs „Zbiórka makulatury na terenie Mielca”!
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Mielcu wraz z Zakładem Utylizacji Odpadów Komunalnych Sp. z o.o. w Mielcu zapraszają wszystkie szkoły z terenu miasta do udziału w ekologicznej akcji, której celem jest promowanie właściwej gospodarki odpadami oraz kształtowanie prośrodowiskowych postaw wśród dzieci i młodzieży.
Konkurs objęty jest Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Mielca.

Terminy
- Start konkursu: 9 lutego 2026 r.
- Zakończenie zbiórki: 10 kwietnia 2026 r.
Jak wziąć udział?
Szkoły zainteresowane przystąpieniem do konkursu przesyłają Deklarację udziału (Załącznik nr 1 do Regulaminu) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jak zgłosić odbiór makulatury?
Odbiór zgłaszamy telefonicznie:
17 58 20 590
17 58 20 503
Co zaliczamy do makulatury?
- papier
- tekturę
- książki
- zeszyty
- zapisane lub zadrukowane kartki
- gazety i czasopisma
- opakowania papierowe i tekturowe
Do makulatury nie zaliczamy:
- kartonów po mleku i sokach
- papierowych opakowań z domieszką innych tworzyw
- foliowanych okładek podręczników i ćwiczeń
- kalki, papieru przebitkowego
- tapet
- papieru tłustego, silnie zabrudzonego, powleczonego folią
Cele konkursu
- edukacja dzieci i młodzieży w zakresie właściwego postępowania z odpadami komunalnymi,
- promowanie postaw proekologicznych poprzez wspólne działania na rzecz selektywnej zbiórki makulatury,
- rozwijanie poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne,
- promowanie lokalnych akcji ekologicznych.
Atrakcyjne nagrody
Dla szkół (pomoce dydaktyczne, wyposażenie sal):
- I miejsce: 2 000 zł
- II miejsce: 1 500 zł
- III miejsce: 1 000 zł
Dla klas – dofinansowanie wycieczek:
- I miejsce: 5 000 zł
- II miejsce: 4 000 zł
- III miejsce: 3 000 zł
Dlaczego warto?
To doskonała okazja, aby połączyć edukację ekologiczną z praktycznym działaniem oraz zaangażowaniem całej społeczności szkolnej. Zbiórka makulatury to prosta czynność, która realnie wpływa na ochronę środowiska, a jednocześnie pozwala zawalczyć o cenne nagrody dla szkoły i poszczególnych klas.
Zapraszamy wszystkie mieleckie szkoły do udziału w konkursie.
Regulamin dostępny jest poniżej.
- Szczegóły
- Opublikowano: 20 styczeń 2026
ODBIÓR CHOINEK
Informujemy, że w dniach od 26.01.2026 do 30.01.2026 r. nastąpi odbiór żywych choinek
z zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej.
Harmonogram odbioru w załączniku
- Szczegóły
- Opublikowano: 12 grudzień 2025
Poprawa gospodarki wodnej na terenie Gminy Miejskiej Mielec
W dniu 11-12-2025 r., w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie podpisaliśmy Umowę o dofinansowanie Projektu „Poprawa gospodarki wodnej na terenie Gminy Miejskiej Mielec”. Umowa została zawarta w ramach działania FENX.02.05 Woda do spożycia, priorytetu FENX.02 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z EFRR programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021–2027. Planowany całkowity koszt realizacji Projektu wynosi 10 105 169,19 zł, z czego maksymalna kwota wydatków kwalifikowanych to 8 288 510,19 zł. Dofinansowanie obejmuje 69% kosztów kwalifikowanych i wynosi nie więcej niż 5 719 072,03 zł. Realizacja projektu pozwoli nam jeszcze skuteczniej dbać o jakość i bezpieczeństwo mieleckiej wody oraz rozwijać nowoczesną infrastrukturę wodociągową dla mieszkańców.
Na zdj.:
Robert Markiewicz, Dyrektor
Departamentu Adaptacji do Zmian Klimatu (Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej), Robert Gajda, Wiceprezes Zarządu
(Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej) i opiekun projektu Jagoda Karpińska oraz Prezes Zarządu MPGK Wiesław Ciężadło i Wiceprezes Zarządu Janusz Paruzel.
- Szczegóły
- Opublikowano: 09 styczeń 2026
INFORMACJA
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o., jako Beneficjent projektu „Poprawa gospodarki wodnej na terenie gminy miejskiej Mielec” realizowanego w ramach działania FENX.02.05. Woda do spożycia z EFRR programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, informuje o funkcjonowaniu mechanizmu umożliwiającego sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych.
Mechanizm ten został opracowany i udostępniony przez Instytucję Zarządzającą i stanowi narzędzie informatyczne umożliwiające przekazywanie informacji o podejrzeniu wystąpienia nieprawidłowości lub nadużycia finansowego w szczególności poprzez:
- specjalny adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- formularz internetowy e-Nieprawidłowości, dostępny na stronie https://www.feniks.gov.pl/strony/dowiedz-sie-wiecej-o-programie/zglaszanie-nieprawidlowosci/
Ponadto, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. informuje o możliwości zgłaszania do IZ, IP lub Instytucji Wdrażającej podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z KPON lub KPP. Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności Projektu z postanowieniami KPP lub KPON mogą przekazywać osoby fizyczne (uczestnicy projektu lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu funduszy Unii Europejskiej, strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje), za pomocą (zgłoszenie w każdej z poniższych form odnosi takie skutki, jakby było przekazane w formie pisemnej):
- poczty tradycyjnej - w postaci przesyłki listowej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub Ministerstwo Klimatu i Środowiska, ul. Wawelska 52/54, 00-922 Warszawa lub Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ul. Konstruktorska 3A, 02-673 Warszawa,
- skrzynki nadawczej e-PUAP Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej lub Ministerstwa Klimatu i Środowiska lub Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub z wykorzystaniem publicznej usługi rejestrowanego doręczenia elektronicznego lub publicznej usługi hybrydowej, o których mowa w ustawie z dnia 18 listopada 2020 r. o doręczeniach elektronicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1045, z późn. zm.),
- formularza internetowego e-Nieprawidłowości, dostępnego na stronie www.feniks.gov.pl,
- mechanizmu sygnalistycznego rozumianego jako dedykowany adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
- doręczenia osobistego do kancelarii Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub kancelarii Ministerstwa Klimatu i Środowiska, ul. Wawelska 52/54, 00-922 Warszawa lub kancelarii Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ul. Konstruktorska 3A, 02-673 Warszawa.
- Szczegóły
- Opublikowano: 05 grudzień 2025
KOMUNIKAT
informuje, że trwają już prace związane z modernizacją pompowni wysokiego tłoczenia. To ważna inwestycja, która poprawi bezpieczeństwo i niezawodność dostaw wody dla całego miasta. Na obecnym etapie roboty nie wymagają jeszcze wstrzymania dostaw wody.
Przypominamy jednak o planowanym wyłączeniu wody dla całego Mielca: noc z 6 na 7 grudnia od godz. 23:00 (sobota) do godz. 8:00 (niedziela) wyłączenie jest niezbędne, by bezpiecznie przeprowadzić kluczowe czynności modernizacyjne. Prosimy o wcześniejsze zabezpieczenie niezbędnej ilości wody na ten czas. Dziękujemy za zrozumienie i cierpliwość. Pracujemy po to, by system wodociągowy Mielca był jeszcze sprawniejszy i bardziej niezawodny.
